Tlapnet podpora, vyřeší bleskurychle váš problém

Tomáš Wolf

Tomáš Wolf

Seznamte se s Tomášem Wolfem. Dříve síťový specialista, nyní systémový integrátor. Co vše se pod těmito názvy skrývá? Jaká je jeho denní náplň práce a co nejraději dělá ve svém volném čase?

Tome, v Tlapnetu jsi na pozici systémový integrátor. Prozraď nám, co všechno je tvá náplň práce?

Na tuto pozici jsem přestoupil z pozice síťového specialisty, který má na starost zajistit plynulý chod infrastrukturní počítačové sítě. V této nové roli si stále udržuji některé předchozí úkoly, například supervizi a podporu kolegů na Zanzibaru v oblasti sítí.

Jako systémový integrátor se věnuji integraci interních a externích systémů, od informačních po procesní a pracuji na optimalizaci firemních workflow. Mé úkoly zahrnují sběr a analýzu požadavků od kolegů a buď je řeším přímo, nebo je deleguji našemu vývojovému týmu.

Můžete mě tedy považovat za univerzálního “problem solvéra” v naší firmě.

Co tě na této práci baví nejvíce?

Nejvíce mě baví diverzita a dynamika mé role. Každý den přináší nové výzvy a situace, které je třeba rychle a efektivně řešit, aby byl zajištěn plynulý provoz společnosti. Toto neustálé tempo znamená, že jsem často "on call" i mimo běžné pracovní hodiny, což přináší určitou dávku adrenalinu a uspokojení z dobře odvedené práce.

Proč zrovna Tlapnet? Jak jsi tu dlouho a na jaké pozici jsi začínal?

Začínal jsem jako síťový specialista u jiné firmy, kterou Tlapnet akvizičně převzal. Tímto způsobem jsem se stal součástí týmu Tlapnetu, kde jsem již pátým rokem. Tato nečekaná změna mi přinesla nové příležitosti k profesnímu růstu a rozvoji.

Když srovnáš svoje působení ve firmě od začátku po teď, cítíš, nějaký posun, nebo změnu?

Od doby, kdy jsem v Tlapnetu začal, jsem prošel zajímavým vývojem, zejména s přechodem na pozici systémového integrátora. Denně čerpám zkušenosti od kolegů a věřím, že můj přínos firmy je a bude stále větší.

A po práci legraci - co nejraději děláš ve svém volném čase? Jaké máš koníčky?

Po práci se snažím maximálně pomoci doma manželce s dětmi. Máme čtyřletou holčičku a ročního chlapečka. Asi si dovedeš představit, jaký je to kolikrát záhul :-) O víkendu se snažím trávit volný čas s rodinou a nebo prací na domě, který potřebuje ještě trochu zkrášlit. Koníčky ještě tedy musejí jít nějaký rok stranou.