Tlapnet podpora, vyřeší bleskurychle váš problém

Lenka Bagári DiS.

Lenka Bagári DiS.

V dnešním rozhovoru zamíříme do Čáslavi, kde na nás čeká Lenka Bagári, naše hlavní účetní. Jak se dostala od malby k účetnictví a co ji na tom nejvíce baví? To a mnohem více se dočtete níže. Tak hurá do toho.

Leni, ty a Tlapnet - jak jste se dali dohromady? Jak to všechno začalo? 

S Tlapnetem jsme to dali dohromady úplnou náhodou. Před třemi lety mi zrovna končila mateřská dovolená a zvažovala jsem co dál. Přesně v tu dobu se mi ozval majitel firmy, pan Tlapák, že hledá účetní. No a moji odpověď znáte, když spolu děláme tenhle rozhovor. Přišlo to přesně v tu správnou dobu.

Momentálně jsi na pozici hlavní účetní - je to tvoje vysněná práce? Lákala tě čísla už od školy?

Popravdě ne. Vždy mě to táhlo spíš k uměleckým oborům. Můj sen byla malba a grafika. Pro rodiče to však nebylo příliš perspektivní, a tak mě “nasměrovali” na ekonomickou školu. Účetnictví mě moc nebavilo a ani nešlo. Jeho krásy a taje jsem pochopila až těsně před maturitou, když mi začalo téct do bot. 

V Tlapnetu jsi na pozici hlavní účetní. V čem se liší náplň práce u hlavní účetní versus klasické? 

Hlavní účetní se zabývá složitějšími účetními operacemi (a těch v Tlapnetu není málo :-)). Dále metodicky vede tým účetních, jedná s bankami, daňovým poradcem, auditory a především s vedením firmy. Nese s sebou zodpovědnost nejen za sebe, ale za celé účetní oddělení. Přiznám se, že občas to je jízda. 


Co tě na tvé práci baví nejvíce? 

Účetnictví je vlastně taková detektivní práce. Moc mě baví hledat chyby a mám velkou radost, když vše sedí tak, jak má. Taky se mi moc líbí, že člověku o dané firmě řekne téměř vše. Proto je účetnictví důležité především pro vedení firmy. Ta důležitost mě baví a zároveň fascinuje. 

Umíš si představit, že bys měla začít dělat něco úplně jiného (myšleno pracovní pozice)? 

Představit si to dokážu :-), na druhou stranu účetnictví je to, co opravdu umím a čemu rozumím. V tomto oboru se pohybuji celý můj pracovní život, na pozici hlavní účetní jsem 15 let. Za tu dobu si troufám říct, že v tom umím chodit. 


A teď pryč z pracovního prostředí - co nejraději děláš ve svém volném čase? 

Nejraději trávím svůj volný čas s rodinou a poznáváním nových míst. Velkou výhodou je, že toto nadšení pro výlety, ať už do zahraničí, či u nás s námi sdílí i naše děti. Víkend, kdy bychom někam nejeli, snad ani není víkend. Moje srdcovka je moře, byla bych schopna tam trávit celé prázdniny. 

Mám dvě dcery, které jsou největším žroutem mého volného času - ten čas s nimi je ale nejlépe strávený. Společně řešíme oblékání, malování a všechno holčičí. Aby nás holek nebylo doma málo, tak jsme si o prázdninách pořídili ještě fenku. Ještě, že mám tak skvělého manžela, který si ten převládající ženský element v naší rodině užívá 😊.

Děkuji za rozhovor. 🐾