Tlapnet podpora, vyřeší bleskurychle váš problém

Ing. Jiří Tlapák, MBA

Ing. Jiří Tlapák, MBA

Pamatujete si začátky podnikání a jak to vše začalo?

Už je to dávno, ale na tohle se nezapomíná. Tlapnet vlastně vznikl díky tehdejšímu českému Telekomu. Internet byl ještě v plenkách, vše bylo přes vytáčené připojení, hrazené minutově. Vždy 15. v měsíci se ozvalo obrovské “nadšení” mých rodičů z vyúčtování. Vzhledem k tomu, že peněz nebylo nazbyt, tak jsem dostal nůž na krk,
že musím své aktivity na internetu omezit. To se mi samozřejmě nelíbilo, proto jsem přišel s nápadem „Uděláme si své vlastní připojení, připojíme pár lidí v lokalitě a o náklady se podělíme“. Rodiče měli ušetřené nějaké peníze na novou sedací soupravu do obývacího pokoje a nakonec jsem dostal důvěru i ony zmíněné peníze na sedačku.

To, že jsme ještě nějaký čas doma v obýváku neměli pořádně na čem sedět a že připojit vlastní domov trvalo ještě řadu měsíců, nás ale nezastavilo. Nějak se to celé zvrtlo a brzy jsme zjistili, že to bude mnohem větší projekt, než jsme původně zamýšleli. Nebylo to ale zadarmo. Prvních pár tisíc klientů jsme na to byli jen já a otec. Vstávali jsme brzy ráno a chodili spát pozdě v noci nebo nad ránem. Žádné volno, žádné dovolené po několik let. Postupně jsme začali přibírat další kolegy a nakonec se vše rozjelo tím správným směrem. Nikdy jsme ale nepolevili a nic jsme nevzdávali, vše jsme dělali vždy na 100 % a s maximálním úsilím. To vše nás udělalo silnějšími a dostalo nás to tam, kde jsme dnes.

Kam se firma posunula od svých začátkům?

Ten posun je skutečně obrovský. Posunuli jsme se organizačně, personálně, technologicky, velikostně i obchodně. Na začátku jsme byli jen dva, dnes je nás více než sto. Máme několik divizí, které se specializují na daná odvětví jako IT, výstavba a realizace optických sítí, call centrum a obchod. Každé oddělení má své vlastní specialisty s mnohaletou praxí. Používáme nejmodernější technologie a vybavení. Připojujeme přes 80tis. domácností ve více než 1000 lokalitách v ČR. Dále jsme se rozšířili na Slovensko, kde již připojujeme přes 6000 klientů. Telekomunikační aktivity rozvíjíme i v Africe – konkrétně v Tanzanii. Aktuálně patříme mezi top 10 největších společností zabývajících se poskytováním internetu v ČR.

V čem je Vaše firma jiná - čím se odlišujete od konkurence?

Naše firma byla založena jako rodinná firma otce a syna a tento duch se snažíme držet i dnes. Já osobně se snažím účastnit všech firemních jednání, událostí. Fungujeme na vlastních informačních systémech. Snažíme se pružně reagovat na rychle přicházející změny v legislativě a v ostatních segmentech telekomunikačního trhu. Každý v naší společnosti má možnost říci svůj názor, ať je jakýkoliv. Snažíme se být našim klientům na blízku, zjišťujeme, jak jsou s naším připojením a kvalitou provedených úkonů spokojeni. Upravujeme i naše interní postupy. Každé připojení, které realizujeme, musí projít rozsáhlým kontrolním mechanismem a musí být řádně dokumentováno. Preferujeme kvalitu před kvantitou a snažíme se, aby naši klienti byli co nejvíce spokojeni. Provozujeme vlastní call centrum, které je nepřetržitě v provozu, máme síť obchodních míst, kam mohou klienti osobně dojít své požadavky vyřešit. Nebojíme se jakýchkoliv výzev a neustále vylepšujeme pokrytí i parametry připojení.

Jak vidíte budoucnost telekomunikačního trhu a Tlapnetu?

Trh se za posledních pár let značně zkonsolidoval. Tlapnet jako takový taktéž provedl nákup několika firem v ČR i na Slovensku a díky tomu jsme rozšířili své sítě do nových lokalit a získali jsme více zákazníků. Trh se bude postupně nasycovat a parametry dílčích sítí, zejména pak jejich rychlost, se budou postupně sjednocovat. Do budoucna tak bude rozhodující hlavně kvalita poskytovaných služeb – jak jsou služby stabilní, jak rychle je Váš požadavek v případě nějakého problému vyřešen, jak s Vámi komunikuje firma a její zaměstnanci. O budoucnost Tlapnetu strach nemám, ale menší společnosti to budou mít nejspíše dost těžké. V rámci podpory menších podniků máme pro takové společnosti připraven režim otevřených sítí – kde daným společnostem umožňujeme poskytovat služby přes naši infrastrukturu, což jim přináší značnou úsporu za lidský fond i ušetření investic do vlastní infrastruktury.

Děkuji za rozhovor.

Jirka