Tlapnet podpora, vyřeší bleskurychle váš problém

Jan Školník

Jan Školník

Jak dlouho pracuješ v Tlapnetu, jak ses k nám dostal?

V Tlapnetu pracuji už přes čtyři roky. Tuto práci jsem objevil při hledání pracovních příležitostí na internetu. Našel jsem inzerát, který se mi zalíbil a práce byla blízko mého bydliště. Moje pracovní pozice navíc přesně odpovídá oboru, který jsem studoval na škole.

Rozepiš, v čem spočívá práce technika?

Práce technika je převážně manuální, ale patří k ní také hodně práce s počítačem. Práce na vysílači začíná výběrem a nastavením správné technologie. Poté se vyráží do terénu a vše se namontuje. Tím to ale nekončí a musí se dodělat ještě administrativa. U klientských přípojek a servisů to je trošku jiné. Vše začíná a končí
u klienta doma. Po nainstalování nebo opravě internetu se s klientem sepíšou všechny potřebné dokumenty a všechna administrativa se udělá na místě. Technik odjíždí a klient se už o nic nemusí starat.

Co Tě na Tvé práci nejvíc baví? A čím se bavíš ve volném čase?

Na mé práci mě nejvíce baví její rozmanitost. Práce není monotónní, naopak je velice různorodá. Navíc díky tomu, že je Tlapnet velká firma, mohu se tu toho spoustu naučit. Máme super kolektiv, což považuji za největší plus.

A čím se bavím ve svém volném čase?

Mé největší záliby jsou cestování a sport. Poslední Silvestr jsme společně s přítelkyní strávili v New Yorku. Dále jsme letos navštívili některá evropská města Milán, Amsterdam, Edinburgh a Dublin. Po práci se také rád odreaguji u hraní her na konzoli nebo vařením.

Jaký je postup řešení, když se zjistí problém na vysílači uprostřed noci?

Máme 24/7 dohled nad síti. Vše začíná na našem call centru, kde operátoři hlídají CORE body. Jakmile uvidí problém, který se do pár minut "nevyřeší" sám, tak vzbudí síťového specialistu, který má zrovna službu. Nefunkční vysílač prověří a zkusí problém vyřešit na dálku. Pokud je nutný výjezd technika, zavolá mu. Předává potřebné informace a technik vyráží buď rovnou do terénu nebo na sklad pro potřebný materiál.

Děkuji za rozhovor.

Honza