Komplexní ochrana Vaší domácí sítě před škodlivými útoky zvenčí

Váš spolehlivý a profesionální poskytovatel internetu se pro Vás snaží neustále vylepšovat služby. Proto Vám přinášíme službu Bezpečný internet. Před škodlivými útoky ochráníme všechna Vaše domácí zařízení, mezi které patří telefony, tablety, notebooky, nebo například žárovky, ledničky a mnoho dalších domácích spotřebičů, které máte připojeny k internetové síti. Toto řešení dokáže odhalit zavirované stránky, ke kterým se snažíte připojit. Budete upozorněni na na nebezpečí a vstup na tyto stránky budou z bezpečnostního důvodu zablokované .Pozor, tato funkce nenahrazuje antivirový program a proto doporučujeme mít Váš počítač vybavený kvalitním antivirovým programem.

   Často kladené dotazy

Služba Bezpečný internet zahrnuje několik nástrojů, jejichž cílem je ochránit uživatele před nežádoucími útoky z internetu, včas rozpozná i mnohdy nevědomý přístup na nebezpečnou stránku obsahující nebezpečný kód jehož cílem je napadnout a poškodit zařízení uživatele a v kombinaci s firewallem a antivirovým programem vyvářejí silnější bezpečnostní štít. Součástí služby bezpečného internetu je ochrana proti DDoS útokům, pokročilý analyzátor síťového provozu a ochrana proti přístupu na nebezpečné stránky, evidované v celosvětové databázi. V příplatkové verzi je možné navíc získat licenci antivirového programu ESET.

Antivirový program předně chrání souborový systém vašeho počítače nebo notebooku na kterém musí být nainstalován, kontroluje spouštěné aplikace a prohledává ukládaná data na Váš disk a to nejen z internetu, ale třeba i z přenosných pamětí a disků jako je například Flash Disk, na kterém si klidně můžete přinést nějaký vir nebo spyware. Bezpečný internet chrání celou Vaši síť v první linii, bez ohledu na počet zařízení, aby se k Vám škodlivá data nedostala z internetu, bez nutnosti instalovat dodatečné aplikace a nemusíte se o něj nijak starat.

Služba Bezpečný internet funguje několika způsoby. Ten, který můžete zaznamenat, je ochrana proti přístupu na nebezpečné stránky, kdy se v takovém případě včas rozpozná nebezpečí, přístup na takovou stránku bude zablokován a zobrazí se varovná stránka, že se tak stalo. Ostatní nástroje pracují na pozadí. Například DDoS ochrana monitoruje a porovnává množství toku dat a v případě rozpoznání útoku a extrémního nárůstu datového toku, vyřadí dočasně cílovou IP adresu z evidence a tím dojde ke stabilizaci sítě, takže problém ani nepocítíte.

Je to velice nepravděpodobné, blokované stránky pochází z rozsáhle bezpečnostní databáze, ale nikdo není neomylný. V takovém případě nás kontaktujte zkusíme zjistit, proč se daná stránka vyskytla v databázi nebezpečných stránek.

Ano. Antivirus je další stupeň ochrany vašich zařízení. Pokud antivirus nemáte, je možné si objednat vyšší verzi našeho Bezpečného internetu a kde dostanete licenci pro antivirový program ESET.

Služba Bezpečný internet, chrání všechna zařízení ve vaší domácí síti, která přistupují na webové stránky, ať už je to Váš počítač, Vaše televize, Váš notebook, ale i Váš mobilní telefon nebo tablet, které mnohdy nemají ani antivirový program. Ochrana je tedy komplexní za jednotnou základní cenu 30,-Kč bez ohledu na počet zařízení, které doma máte.

Blokací se rozumí ukončení spojení s cílovou adresou a přesměrování provozu na bezpečné místo, kde se pro prohlížeč zobrazí blokační stránka s informací, že došlo k zablokování komunikace. Stránka vypadá takto

Příklad takové stránky, která by měla být blokována (například zde z důvodu nařízení MFČR) je: http://1xbetbk6.com

Příklad blokační stránky

Máte zájem o naše služby? Zavoláme Vám!